Durpių briketai: viskas, ką turite žinoti

Durpių briketai: viskas, ką turite žinoti

Durpių briketai

Durpių briketai

Jei anksčiau populiarios buvo vos dvi kuro rūšys – anglis bei malkos, tai šiandien galima rinktis ir kitas kuro rūšis. Viena iš jų yra durpių briketai. Tačiau, tam, kad galėtumėte nuspręsti, ar durpių briketai yra tas kuras, kurį iš tiesų yra verta pirkti ir juo šildyti savo namus, turite žinoti keletą svarbių dalykų.

Visų pirma, siekiant išsiaiškinti svarbiausius dalykus apie durpių briketus, reikia kai ką išmanyti ir apie durpes, t.y., žaliavą, iš kurios gaminami briketai. Durpėmis yra vadinamos organinės nuosėdos, kurios susidarė neįprastomis sąlygomis: susikaupė suirus augalų liekanoms labai drėgnoje terpėje. Kiekvienai kuro rūšiai yra priskiriami rodikliai, na, o šiam kurui priskiriami tokie rodikliai: drėgnumas mineralinė sudėtis, tankis, šilumingumas bei suirimo laipsnis. Kalbant apie durpes, svarbu sužinoti ir jų kilmę: dauguma žmonių mano, jog durpės atsinaujinantis kuras, tačiau iš tikrųjų šis kuras yra priskiriamas lėtai atsinaujinančio biologinės kilmės kuro kategorijai.

Reikia pasakyti, jog durpių briketai gali būti naudojami bet kurioje kūrenimo vietoje, pradedant boileriais ar katilais ir užbaigiant griliais.

Durpių kuro rūšys

Ekologiški durpių briketai

Ekologiški durpių briketai

Verta atminti, jog durpių kuras yra įvairių rūšių: galimos durpių granulės, trupininės bei gabalinės durpės bei durpių briketai. Svarbu pabrėžti, jog kiekviena iš šių durpių kuro rūšių, turi tik jai būdingų privalumų, tad jei vis dar dvejojate, kokią kuro rūšį reikėtų pasirinkti, atminkite, jog privalumai, kuriuos turi išvardintos kuro rūšys, gali tapti vienu pagrindinių kriterijų.

Dėmesį verta atkreipti į tai, jog daugelis žmonių pirmenybę yra linkę teikti tam, ar pasirinktą kurą yra patogu naudoti. Šiuo atžvilgiu, naudingiausia yra rinktis durpių briketus – nebyra, netrupa, juos patogu išimti. Maža to, reikia pasakyti, jog durpių briketai pasižymi ir ypatingai mažu drėgnumu, jis siekia vos 10 procentų, tuo tarpu šis rodiklis didžiausias yra trupininėse durpėse (siekia apie 48 procentus).

Durpių briketai. Pagrindinės durpių briketų savybės

Durpių briketų savybėsApsispręsti, ar durpių briketai yra ta kuro rūšis, kurią norėtumėte įsigyti, bus lengviau ir tuo atveju, jei susipažinsite ir su kitomis savybėmis: mechaninis atsparumas siekia 96, 60; juos geriausia yra laikyti sausoje bei gerai vėdinamoje vietoje; tinkamumo vartoti laikas yra neribotas, o veiksniai, kurie gali sukelti pavojų, yra įkaitę daiktai arba atvira ugnis.

Maža to, durpių briketų kaina, palyginti su kitomis kuro rūšimis, yra išties patraukli, o perkant didesnius kiekius, yra galimos nuolaidos.